اقامه نماز عید فطر به امامت امام جمعه آران و بیدگل در حرم هلال(ع)

[ad_1]

اقامه نماز عید فطر به امامت امام جمعه آران و بیدگل در حرم هلال(ع)

نماز عید سعید فطر به امامت حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی امام جمعه آران و بیدگل در صحن جنوبی حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی (ع) اقامه می شود.

سید جواد تکیه، مدیر اجرای آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی(ع) در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: نماز باشکوه عید فطر در پایان یک ماه روزه‌داری مومنان با حضور اقشار مختلف مردم به امامت آیت الله سید محمد موسوی، امام جمعه آران و بیدگل در صحن جنوبی حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی (ع) اقامه می‌شود.

وی افزود: درب های آستان مقدس از شب عید فطر به روی زائرین حرم مطهر باز است و برنامه ها از ساعت 7 صبح با تلاوت آیات قرآن کریم آغاز می‌شود و با اقامه نماز عید در ساعت 7 و 30 دقیقه صبح و ایراد خطبه ها ادامه خواهد یافت.

مدیر اجرایی آستان مقدس هلال بن علی(ع) افزود: همچنین در پایان این مراسم، آیین نقاره زنی خدام افتخاری آستان مقدس اجرا خواهد شد.

تکیه افزود: با توجه به حضور پرشور مردم در این مراسم، نماز عید فطر همچون سال گذشته از صحن جنوبی آستان مقدس آغاز و بالاتر از رواق آیت الله افتخار الاسلام دربندی و حرم مطهر تا شبستان آیت الله عاملی ادامه دارد.

مدیر اجرایی حرم هلال بن علی(ع) با بیان اینکه با توجه به محدودیت های ترافیکی اطراف حرم، بهتر است نمازگزاران با وسایل نقلیه عمومی تردد کنند، گفت: پارکینگ‌های عمومی حرم مطهر در ضلع غربی، جنوبی و شمالی برای پارک وسایط نقلیه نماز گزاران در نظر گرفته شده است.

سید جواد تکیه در ادامه با تبریک توفیق یک ماه بندگی روزه داران گفت: تزکیه نفس، کمک به محرومین و اتحاد و همبستگی جلوه های عید فطر است که به شکرانه عید فطر، زکات فطریه و نماز با شکوه عید برگزار می‌شود.

وی افزود: عید فطر و پرداخت فطریه، فرصت کمک به نیازمندان و توجه به محرومان است که در ماه مبارک رمضان و روزه داری به این موضوع نیز بسیار تاکید و توجه می‌شود.

یادآور می‌شود؛ نماز عید فطر هر ساله با حضور پرشکوه مردم ولایتمدار و انقلابی آران و بیدگل در حرم حضرت محمد هلال بن علی(ع) برگزار می‌شود و یکی از باشکوه ترین این برنامه ها در سطح استان اصفهان است.

 

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *