تشییع پیکر آلاله های عاشق، بر دست مردمان دارالشهداء آران و بیدگل

[ad_1]

تشییع پیکر آلاله های عاشق، بر دست مردمان دارالشهداء آران و بیدگل

امروز مردم دارالشهدای آران و بیدگل، با آرمان های امام راحل و شهدای گرانقدرمان تجدید میثاق کردند .

مردم ولایتمدار و شهید پرور شهرستان آران و بیدگل در واپسین ساعات روز جمعه برای وداع با پرستوهای سبکبالی آمده بودند که در سال های جنگ تحمیلی در مقابل دشمن سینه سپر کردند و جان شیرین را فدای کشورشان کردند.
امروز مادران و خواهران شهدا در شهیدپرورترین شهر کشورمان با جان و دل آمده بودند تا به یاد روزهای تشییع پیکر عزیزانشان با مادران و خواهران شهدا همدردی کنند و برای تسلی خاطر آنها مویه کنان پیکر ۲۰ تن از شهدای دفاع مقدس را بدرقه کنند.
امروز دوباره عطر شهادت در دارالشهدای آران و بیدگل پیچید و پیکر مطهر ۲۰ شهید به جا مانده از دوران دفاع مقدس فضای شهرمان را عطرآگین کرد.


آستان مقدس باب المراد، حضرت قاسم بن علی النقی علیه السلام لحظه اولین دیدار مردم شهرستان آران و بیدگل با پیکر آلاله های عاشقی بود که قرار است پس از تشییع پیکر در شهرهای سرزمینمان در روز بیست و نهم تیرماه همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق علیه السلام به محل های تدفین و زادگاهشان منتقل شوند.
ساکنان شهرستان آران و بیدگل این پیکرهای مطهر را از مسیرهای میدان بسیج، میدان امام خمینی (ره)، میدان شهدا، میدان ۱۵ خرداد و میدان امام حسن مجتبی علیه السلام به سمت حرم مطهر حضرت محمد هلال با علی بن ابیطالب علیه السلام تشییع کرده و کاروان شهدا را همراهی نمودند.


آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی علیه السلام که پیکر مطهر بالغ بر ۳۰۰ شهید شهرستان آران و بیدگل را در خود جای داده است، آخرین مکان برای بدرقه و تشییع کاروان حامل شهدا در شهرستان آران و بیدگل بود.
پیکر مطهر ۲۰ شهید دوران دفاع مقدس با ورود به آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی علیه السلام حال و هوایی دیگر به دعای سمات حرم بخشید و فضای این آستان مقدس را ملکوتی کرد.
پیکر این آلاله های عاشق برای تشییع در سایر شهرهای میهن مان و تدفین در محل های تعیین شده بدرقه شدند اما، زائرین و مجاورین حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی علیه السلام لحظات ملکوتی و عطرآگین غروب روز جمعه، دعای پر فیض سمات، تشییع پیکر، وداع جانسوز و بدرقه غم انگیز پیکر پاک بیست تن از شهدای دوران دفاع مقدس را هیچ گاه از یاد نخواهند برد.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *