حرم هلال بن علی(ع)، فرهنگ ترتیل خوانی در بقاع متبرکه را نهادینه کرد

[ad_1]

حجت الاسلام حسن امیری معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگاران گفت: آیین ترتیل خوانی حرم حضرت محمد هلال بن علی(ع) آران و بیدگل، از جمله برنامه های شاخص کشور و دارای نمود ملی و فراملی است.
وی این حرکت قرآنی را از برکت وجودی حضرت محمدهلال(ع) دانست و خاطر نشان کرد: آغاز این رویداد بزرگ فرهنگی و قرآنی از این حرم مطهر شکل گرفت و در بقاع متبرکه استان اصفهان و کشور نهادینه شد و اکنون این آیین در بسیاری از بقاع، ظرفیت ملی شدن را دارد.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان افزود: اجرای آیین ترتیل خوانی در اکثر مساجد و اماکن متبرکه سطح استان، یادمانی است که جرقه آن از حرم مطهر هلال بن علی(ع) اتفاق افتاد و افتخاری برای شهر نمونه قرآنی آران و بیدگل است.

امیری با اشاره به پخش آیین ترتیل خوانی حرم حضرت محمدهلال بن علی(ع) آران و بیدگل، سلطانعلی بن امام باقر(ع) اردهال کاشان، آقاعلی عباس(ع) بادرود و امامزاده ابراهیم(ع) نرمی از رسانه ملی خاطر نشان کرد: استان اصفهان تنها استان کشور است که آیین های جزء خوانی ماه مبارک رمضان در چهار بقعه متبرکه آن از شبکه های مختلف رسانه ملی پخش شد.

دبیر طرح ضیافت الهی در استان اصفهان با اشاره به اینکه این طرح در ۲۰۶ بقعه متبرکه شاخص در سطح استان برگزار شد، اظهار داشت: محافل انس با قرآن، بیان احکام و اخلاق و مسایل شرعی، اجرای برنامه شب های قدر، برپایی خیمه های معرفت با حضور مبلغان دینی از جمله برنامه های اجرا شده در قالب این طرح بود.

حجت الاسلام امیری با تقدیر از تلاش شبانه روزی خادمین قرآن در بقاع متبرکه گفت: فعالیت های صورت گرفته در سطح استان بسیار مطلوب بود اما برای تحقق فرمایش مقام معظم رهبری و تبدیل بقاع به قطب فرهنگی انتظار بیشتری است و باید کمبودها را شناسایی و در جهت رفع آن تلاش کنیم.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *