ضریح مطهر حرم محمدهلال بن علی(ع) غبارروبی شد/ جمع آوری ۳۰۶ میلیون ریال نذورات مردمی آستان مقدس

[ad_1]

ضریح مطهر حرم حضرت محمدهلال بن علی(ع) نخستین مهاجر علوی به ایران زمین در آران و بیدگل طی آیینی با شکوه غبارروبی و عطرافشانی شد.

در ابتدای این مراسم، نوای ملکوتی کلام الله مجید توسط قاریان بارگاه ملکوتی حضرت محمدهلال(ع) طنین انداز و همزمان با گشایش درب ضریح مطهر، آیین غبارروبی آغاز شد.

سپس درب‌های ضريح مطهر گشوده شد و خادمان حرم غبار نشسته بر ضريح را برگرفته و ضمن شست و شو با گلاب ناب، نذورات يك ماهه اخير را جمع‌آوری كردند.

قرائت زیارت حضرت محمد هلال بن علی (ع) و مدیحه‌سرایی ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و خادمان  حرم مطهر در ادامه این مراسم با همنوایی و جمع خوانی حاضران، فضای معنوی این مراسم را دوچندان کرد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه آران و بیدگل در گفت وگو با خبرنگاران گفت: در این آیین علاوه بر غبارروبی و عطرافشانی ضریح مطهر، ۳۰۶ میلیون ریال نذورات مردمی یک ماهه اخیر  جهت هزینه در امور عمرانی، خدماتی و فرهنگی آستان مقدس جمع آوری شد.

حجت الاسلام ولی الله روان، امامزاده محمدهلال بن علی(ع) را از جمله بقاع متبرکه شاخص استان اصفهان و مورد وثوق مردم کشور دانست و اظهار داشت: سنت غبارروبی ضریح مطهر به طور معمول هر دو ماه یک بار، با حضور آیات عظام، شخصیت‌های کشوری و استانی، خیران و خادمان آستان مقدس حضرت محمد هلال(ع) و زائران و مجاوران حرم مطهر برگزار می‌شود.

آستان مقدس امامزاده محمدهلال(ع) فرزند بلافصل امیرالمؤمنین علی(ع) در شهرستان آران و بیدگل، شمالی ترین نقطه استان اصفهان واقع شده است.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *