مردان و زنان مومن به شکرانه یک ماه بندگی؛ نماز عید فطر را به پا داشتند

[ad_1]

در آستان مقدس محمد هلال بن علی(ع)؛

مردان و زنان مومن به شکرانه یک ماه بندگی؛ نماز عید فطر را به پا داشتند

مومنان و مشتاقان رحمت الهی، پس از یک ماه روزه داری و عبادت خالصانه به درگاه الهی، صبح روز عید فطر، جامه های پاکیزه به تن کردند و در بارگاه ملکوتی حضرت محمد هلال بن علی علیه السلام نماز عید فطر را بر پا داشتند.

حلول ماه مبارک شوال نوید بخش عید آزادگی از شر نفس سرکش است و پناه بردن به درگاه خدای مهربانی که همواره درهای رحمتش به روی توبه کنندگان باز بوده است.

پروردگار کریمی که درخواست کنندگان درگاهش را نا امید نمی کند و آرزوها پیش از رسیدن به درگاهش برآورده می شوند و ظرف های گدایی از ریزش جود و سخایش لبریز می شوند.

نماز عید فطر حرم هلال بن علی (ع)

نماز عید فطر حرم هلال بن علی (ع)

رب العالمینی که پیغام آور مهربانی اش به همه ی امتش امید رحمت و بخشش داد و فرمود در شب عید فطر خداوند پاداش عمل کنندگان را بی حساب و شمارش ببخشد و چون صبح عید آید ملائک بندگان را ندا دهند که برای نماز عید از خانه هاتان برون آیید که خداوند پاداش فراوان می دهد و گناهان بزرگ را می بخشاید.

و امروز امیدواران به رحمت و بخشایش الهی همه آمده بودند.

همان ها که یک ماه به یاد لب های عطشان شهدای کرب و بلا تشنگی کشیدند و به یاری معبود بی همتا شب هایش را زنده نگه داشتند.

نماز عید فطر حرم هلال بن علی (ع)

نماز عید فطر حرم هلال بن علی (ع)

مهر روزه بر لب هایشان زدند و در شب قدری که از هزار ماه برتر است قرآن به سر گرفتند و ندای “الهی العفو” سردادند.

امروز مومنان آمده بودند تا با بهترین ماه ها وداع کنند و با اقامه نماز عید با خدایشان عهد ببندند تا حرمت ماه مبارک رمضان را حفظ کنند و حقش را ادا کنند.

صفوف با شکوه نمازگزاران از شمالی ترین نقطه ضلع جنوب غربی حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی علیه السلام تا انتهای شبستان آیت الله عاملی را در بر می گرفت و شبستان های اطراف مضجع شریف و نورانی پور علی بن ابیطالب علیه السلام مملو از جمعیتی بود که برای اقامه نماز عید سعید فطر گرد آمده بودند.

نماز عید فطر حرم هلال بن علی (ع)

نماز عید فطر حرم هلال بن علی (ع)

در میان این سیل جمعیت نمازگزار، بودند کسانی که از شب گذشته در حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی علیه السلام حضور داشتند و برای انجام اعمال و مستحبات شب عید سعید فطر، اولین شب ماه مبارک شوال را در این حرم مطهر بیتوته کرده و به صبح رسانده بودند.

نماز عید سعید فطر در حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی علیه السلام در ساعات آغازین روز عید بندگان برگزیده خدا و دقایقی پس از قرائت دعای ندبه توسط زائران، خادمان و مجاوران این حرم مطهر و به امامت آیت الله سید محمد موسوی، امام جمعه شهرستان آران و بیدگل اقامه شد.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *